Na siłownię z makijażem?

siłownia

Chodząc regularnie na siłownie zauważyłam, że dużo kobiet ćwiczy w pełnym makijażu. Początkowo zastanawiało mnie czy w pewnym momencie cały makijaż nie spłynie im z twarzy, tak się nie działo. Po zakończeniu ćwiczeń Panie nadal wyglądały perfekcyjnie.

Był moment, że prawie poddałam się presji i przemknęło mi przez myśl nałożenia odrobiny makijażu. Wpierw jednak postanowiła zapoznać się z tematem i skonsultować z trenerem.

Podczas intensywnych ćwiczeń skóra intensywnie się poci. Cera, która będzie oblepiona ciężkimi fluidem, bronzerem, różem itp. będzie narażona na pojawienie się trądziku i innych nieprzyjemnych problemów skórnych. Pamiętaj, że podczas wysiłku nasza cera dotlenia się i uwalnia wiele toksyn. Więc jeśli twoja cera nie potrzebuje poprawek i czujesz się swobodnie zrezygnuj z makijażu.

W przypadku jeśli czujesz, że bez makijażu źle wyglądasz, zastosuj krem BB lub fluid mineralny. Na rynku znajdziesz wiele kosmetyków, które nie zapychają porów i bez problemy ukryją niedoskonałości.

Zrezygnuj z mocnego podkreślenia oczu. Kredki, eye-liner czy cienie do powiek mogą spłynąć wraz z potem i podrażnić oczy. Jeśli chcesz podkreślić oczy wybierz tusz wodoodporny.

Pamiętaj, że najważniejsze to czuć się na siłowni komfortowo. Bez tego szybko stracisz zapał i chęci do ćwiczeń.

Jeśli uprawisz sport na powietrzu koniecznie nałóż krem z filtrem. W szczególności latem gdy promienie słońca są najmocniejsze. Zimą potrzebujemy specjalnej ochrony nie tylko przed  słońcem ale i również przed mrozem. Pamiętaj również o ochronie ust bezbarwną pomadką odżywczą z filtrem.

Mogę dodać, że z badań brytyjskich naukowców wynika, że kobiety umalowane nie ćwiczą zbyt intensywnie, ponieważ obawiają się że cały makijaż spłynie wraz z ich ciężko wyciskanym potem.

Osobiście zdecydowałam nie malować się na siłownie. W dniach gdy moja cera wygląda gorzej, godzinę przed wyjściem nakładam np. maseczka uspokajającą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *