Naturalne spalacze tłuszczu

Spalecze tłuszczu

W naszym codziennym życiu znajdziemy wiele produktów, których regularnie spożywane przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Warto po nie sięgnąć ponieważ prócz właściwości odchudzających mają w sobie wiele wartości odżywczych i mnóstwo witamin potrzebnych dla naszego organizmu.

Owoce cytrusowe: pomarańcza, cytryna, grejpfrut:

Wymienione owoce posiadają dużą dawkę witaminy C, która nie tylko działa odpornie na nasz organizm. Grejpfruty są znane jako pogromcy tkanki tłuszczowej.  Zjedzenie przed posiłkiem połowy tego owocu przyśpiesz nasz metabolizm i podwaja ilość zrzuconych kilogramów.

Kawa: kofeina

Głównym składnikiem kawy jest kofeina, która spala tłuszcz. Poza tym posiada wiele antyoksydantów i składników odżywczych, które działają odchudzająco, odmładzająco i relaksująco.

Należy unikać niezdrowych dodatków do kawy tj. cukier, śmietanki, likiery, słodziki. Jeśli nie lubisz czarnej kawy dodaj zwykłego mleka. Do posłodzenia idealny jest mód naturalny i cynamon.

Kawy tylu Cappuccino, Caffe Latte, Macchiato i wiele innych słodkich kaw to bomby kaloryczne, starajmy się ich unikać. Jedna taka kawa może zawierać nawet 300 kcal.!!!

Pieprz cayenne: kapsaicyna

Aktywną substancją pieprzu cayenne jest kapsaicyna, bardzo często dodawana do preparatów odchudzających. Kapsaicyna przyśpiesz przemianę materii, co powoduje szybszy proces odchudzania.

Przyjmowanie co jakiś czas w małych ilościach pieprzu cayenne zmniejsza apetyt w szczególności na słodkie, słone i tłuste potrawy.

Ma również wiele właściwości zdrowotnych, leczy nadciśnienie, choroby wrzodowe, zmniejszają bóle głowy, łagodzi stany zapale stawów, czy wzmacnia układ odpornościowy.

Zielona herbata: epigalokatechiny

Zawarte w zielonej herbacie składniki hamują apetyt i przyśpieszają metabolizm. Wykazano również, że zmniejsza wchłanianie tłuszczu z pożywienia w przewodzie pokarmowym.

Zielona herbata może być zastępstwem kawy dla osób z wysokim ciśnieniem tętniczym.

Zaleca się wypijać kilka filiżanek dziennie.

Zadbaj o to, żeby w twoje kuchni takich produktów było jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *